Данас су свој школски дан у нашој библиотеци провели ученици првог разреда Основне школе „ Никола Тесла“ са својом учитељицом Љиљом Латиновић.

Ученици су сазнали много занимљивих информација о једној од најстаријих и најљепших установа у граду, упознали се са правилима понашања у библиотеци, разгледали библиотечки фонд и постали чланови Одјељења за дјецу.Нако тога разгледали су остале просторије библиотеке, сазнали гдје читају одрасли, гдје могу учити и гдје се чуваје књиге завичајних писаца. Разговарали су са сликаром Бојаном и дружили се са доктором Немањом.За ученике је организована и едукативно-креативна радионица прилагођена њиховом узрасту на тему „ Ја сам члан библиотеке“. Школски дан у библиотеци завршен је игром.