Поводом 60 година књижевног рада и 50 година од објављивања прве књиге прозног писца и пјесника Јовице Ђурђића у Народој библиотеци „ Бранко Радичевић“ сутра ће бити организовани књижевни сусрети са овим писцем.

Прилику да упознају и разговарају са аутором многобројних књига поезије и прозе за дјецу и одрасле током дана имаће ученици основних школа, док ће за одрасле исти дан у галеријском простору библиотеке бити уприличено књижевно вече чији је почетак заказан за 19.00 часова.

Јовица Ђурђић рођен је 03. 10. 1949. године у Глоговици између Дервенте и Добоја. Дипломирао је на Педагошком факултету у Ријеци , члан је Удружења књижевника Републике Српске и Удружења књижевника Србије. Његови радови су превођени на енглески, руски, италијански, шпански и друге језике.

Избор поезије „ Звезда на узглављу“ објављен је као библиографско издање са дванаест пјесама преведених на двадесет страних језика и сликама Оље Ивањицки.